کشف

و به جاذبه ی سیبِ ماه ،

از ریشه ،

به شکلِ درد، در می آیم و

بر لبانش خراب می شوم .

کاشفِ کدام راز ِ سر به مِهرم می توانی باشی ؟

/ 8 نظر / 8 بازدید
علی صالحی

بهترین نظر برای شعر قبلی : آرش پیروزمندان، فاتحان لحظه هایند و شکوه زندگی را در کام فرصتها می جویند بسان همهء دیگر آدمیان آری از شکست می ترسند، اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند.

آرش

کاشفان چشمه کاشفان فروتن شوکران جويندگان شادی در مجری آتشفشان ها شعبده بازان لبخند در شبکلاه درد با جا پايي ژرف تر از شادی در گذرگاه پرندگان. در برابر تندر مي ایستند خانه را روشن مي کنند، و ميميرند...!!!

ستايش

وقتی سقوط کنی به آسمان خواهی رفت خلاف قانون جاذبه است اما می گويند اتفاق می افتد .. شاد و پيروز باشی

درخت همسايه

سلام دوست ممنون می شم اگه به وب من هم سری بزنيد و کارهارو نقدو برسی کنيد منتظرتونم..

مونا

با تو بالا و پايين می روم من هميشه به سوی ماهم. به اندازه ی تمام دردها برايت ريشه خواهم بود و تمام راز هايت را به دخترکان سر کوچه می بخشم فقط يک راز مال من باشد کافيست فقط يک تکه از آن سيب سرخ تپنده برای من بس ...می توانم داشته باشمش؟؟؟

نیایش

و این درد است که رازها را میشکافد و میسازد تو را ...تحمل درد بسی ناگزیر و ناممکن است ولی همی اوست که به تو ادامه راه را میشناساند!

خلیل جلیل زاده

سلام باداستانک دیکتاتور منتظر حضورصمیمی شما هستم . درضمن آماده ی تبادل لینک همهستم .بدرود

مهرداد

از وبلاگ دي ان اِي اومدم اينجا و از اينكه ديدم هر دو يه نويسنده دارن ، كلي حال كردم ... وشعرها هم مثل نوشته هاي دي اِن اِي ، زيبا بود ... .... جاذبه نه به سوي زمين كه به سوي سيب ماه و استفاده از داستان كشف جاذبه زمين توسط نيوتون ... نقض داستان و حتي تصوير كردن قدرت جاذبه ماه در بيرون آوردن درخت از ريشه كه با دردي همراه است و درد ، چيزي نوشكفته جز عشق نيست ... از ريشه در آمدن درخت يعني نابوديش و تصوير خراب شدنش را شما بر لب ماه، گفته ايد و در پايان ... رو به مخاطبي عمومي يا خاص ميخواهيد كه كاشف راز سر به مُهر نه، كه كاشف راز سر به مِهرت باشد و ... عشق اينجا پيداست ... نقد نبود ... توضيحي براي درك بهتر شعر بود ... و باز استفاده استعاره گونه از داستان كشف جاذبه زمين و استفاده از كلمات كم و عادي ولي پيچيدگي متن و تصوير، شعر را به كمال رسانده است مشتاقانه منتظر دريافت شعرهاي شماييم ...